Raspis online šahovskih turnira u veljači

Ciklus brzopoteznih online turnira u organizaciji Zagrebačkog šahovskog saveza  

Organizatori: Zagrebački šahovski savez

Pravo nastupa: Pravo nastupa imaju svi zainteresirani koji su registrirani u e-klub ZSS na portalu Chess.com. 

Upisnina: nema

Chess.com određuje dodatne kriterije u slučaju podjele mjesta i ima pravo isključiti igrača/icu u slučaju sumnje na nepoštenu igru. osvojeni bodovi za poredak će mu se oduzeti a ostalim igračima će biti korigirani .

Nakon blokade igrača organizator trajno neće dozvoliti nastavak natjecanja niti članstvo u klubu. Igrač će biti isključen iz serije i njegovi rezultati se brišu. Organizator nije odgovoran za eventualne greške na serveru. U slučaju prekida zbog tehničkih problema turnir će se nadoknaditi u prvom slobodnom terminu (subota ili nedjelja)

Za prijavu na natjecanje potrebno je otvoriti profil na portalu  Chess.com i prijaviti se u chesscom E. club Šah ZŠS te popuniti pijavnicu (https://www.chess.com/club/e-klub-zss)

Administrator će odobriti pristup klubu. Za svaki pojedini turnir administrator objavljuje link za ulazak na turnir na stranici kluba. Link je aktivan sat vremena prije početka turnira.

Raspored natjecanja:

Dan                               Datum Vrijeme mjesto Tempo igre
Ponedjeljak 01.02.2021 19 sati  

Chess.com

 

3 min + 2 sec
Ponedjeljak 08.02.2021 19 sati Chess.com

 

3 min + 2 sec
Ponedjeljak 15.02.2021 19 sati Chess.com

 

3 min + 2 sec
Ponedjeljak 22.01.2021 19 sati Chess.com

 

3 min + 2 sec

Prvi turnir na rasporedu je u ponedjeljak  01.02.2021 a posljednji u ponedjeljak  22.02.2021.

Na svakom turniru bodove dobiva 10 najuspješnijih igrača za ukupni poredak.

Mjesto –  broj bodova
1. mjesto – 12 bodova 6.mjesto – 5 bodova
2 . mjesto- 10 bodova 7.mjesto – 4 boda
3.mjesto – 8 bodova 8. mjesto – 3 boda
4.mjesto – 7 bodova 9. mjesto- 2 boda
5.mjesto – 6 bodova 10. mjesto – 1 bod

Četiri turnira će činiti jednu cjelinu i troje najbolje plasiranih u ukupnom poretku (kumulativan zbroj bodova  na svim turnirima) će osvojiti predmetne nagrade.

Posebne (predmetne) nagrade će osvojiti najbolji kadet, junior, žena i veteran.

Predmetne nagrade će biti iz asortimana šahovske opreme (ploča i figure, digitalni sat, knjige itd.)

Statistika i ukupni poredak će biti objavljen na stranicama e kluba ZŠS te na stranicama Zagrebačkog šahovskog saveza.

Za ukupni poredak računati će se kumulativan zbroj bodova prema plasmanu na pojedinačnim tunririma od 4 turnira. U slučaju istog broja bodova dodatni kriteriji su 2. veći broj nastupa na turnirima iz ciklusa i 3. zbroj bodova osvojen na turnirima.

 Na linku se nalazi pristupnica koju je potrebno ispuniti, a prijave će skupljati državni šahovski sudac g. Andrija Jergović koji će i administrirati turnire.

Prikupljeni podaci će se strogo čuvati i biti korišteni samo za svrhu identifikacije igrača i komunikaciju s onima koji će osvojiti nagrade.

Broj kola će ovisiti o broju prijavljenih igrača, ali u slučaju dovoljnog broja igrača će biti odigrano 9 kola.

Obavijest:
Organizacijski odbor Ciklusa brzopoteznih online turnira ZŠS donosi slijedeću odluku:

Na svakom turniru bodove dobiva 10 najuspješnijih igrača za ukupni poredak
1. mj. 12 bodova
2. mj, 10 bodova
3. mj. 8 bodova
4. mj. 7 bodova
5. mj. 6 bodova
6. mj. 5 bodova
7. mj. 4 boda
8. mj. 3 boda
9. mj. 2 boda
10.mj. 1 bod
U slučaju podjele mjesta (isti broj turnirskih bodova te bodova po dodatnom kriteriju) svi igrači koji dijele mjesto dobivaju isti broj bodova na način da se zbroj bodova podijeli sa brojem igrača
1. Primjer: 2 igrača dijele 4. i 5. mjesto – svaki dobiva 6,5 bodova (7+6)/2=6,5
2. Primjer: 3 igrača dijele 4. 5. i 6. mjesto – svaki dobiva 6 bodova (7+6+5)/3=6

U slučaju da više igrača dijeli posljednje 10. mjesto svi dobivaju po 0,5 boda, bez obzira koliko ih ima.

Organizatori natjecanja:

Krešimir Podravec, Andrija Jergović (administrator)

Zagreb, 26.01.2021.

Tajnik ZŠS-a Krešimir Podravec

I. Veljačin online turnir  01.02.2021 u 19 sati na chess.com
Mj. SNo   Ime FED Rtg Bod. TB1 Apsolutni bodovi
1 1 Cop Tomislav CRO 2472 8 44,75 12
2 5 Tomulic Teo CRO 2314 8 43 10
3 11 Fajdetic Hrvoje CRO 2184 7,5 36,5 8
4 6 Kalajzic Ivan CRO 2300 6 30,5 7
5 14 Mravunac Damir CRO 2176 6 27 6
6 16 Marchesich Giovanni ITA 2148 6 26 5
7 3 Horvat Damjan CRO 2359 5,5 26,25 4
8 9 Hadzic Sabahet BIH 2217 5,5 25,25 3
9 22 Godinic Srećko CRO 1989 5,5 20,5 2
10 12 Vukovic Nikola CRO 2181 5 22,5 1
11 10 Bozanic Ivica CRO 2205 5 20 0
19 Bijelic Milan CRO 2081 5 20
13 4 Radulovic Bojan CRO 2345 5 18
14 21 Ivanovic Zeljko CRO 2061 5 17
15 33 Kvaternik Krešimir CRO 1727 5 16
16 25 Gavran Marinko CRO 1938 5 14
17 29 Kos Bruno CRO 1861 4,5 19,25
18 17 Babic Andrija CRO 2109 4,5 16,75
19 7 Vidovic Mario CRO 2239 4,5 15,5
20 23 Sutic Darko CRO 1981 4,5 14,25
21 20 Begic Domagoj CRO 2063 4 17
22 39 Begic Klara CRO 1520 4 15
23 24 Ivankovic Ivo CRO 1965 4 13
24 28 Babic Tvrtko CRO 1875 4 10,5
25 15 Radikovic Anamarija CRO 2162 4 9,5
27 Bender Zdenko CRO 1885 4 9,5
31 Jankovic Mirko CRO 1797 4 9,5
28 35 Mesar Darko CRO 1714 3,5 12,75
29 36 Kos Nikola CRO 1646 3,5 10,25
30 43 Kvaternik Ema CRO 1344 3,5 10
31 8 Josic Hrvoje CRO 2219 3 11,75
32 41 Spoljarec Stjepan CRO 1464 3 4
33 42 Sosic Zvan CRO 1410 3 1
34 34 Damjanovic Simun CRO 1723 2,5 11,25
35 45 Skiljan Davor CRO 783 2 4
36 37 Sevelj Berislav CRO 1573 2 3
37 32 Bogic Kristijan CRO 1765 2 2
38 30 Bicanic Mile CRO 1826 1 3
39 13 Bogi Tomislav CRO 2170 1 0
44 Zinaic Miroslav CRO 1084 1 0
41 2 Vidovic Sasa CRO 2417 0 0
18 Sagovac Kristijan CRO 2102 0 0
26 Tisljar Stjepan CRO 1927 0 0
38 Knezevic Franjo CRO 1567 0 0
40 Ivan Djilas CRO 1488 0 0

https://chess-results.com/tnr548139.aspx?lan=13

II.Veljačin brzopoteznih online turnir u organizaciji Zagrebačkog šahovskog saveza  (08.02.2021 – 19 h)   chess.com
Mjesto   Ime Rtg FED Bod SB Apsolutni bodovi
1 FM Tomulić, Teo 2351 CRO 7,0 38,75 12
2 FM Vidović, Saša 2488 CRO 7,0 38,25 10
3 FM Radulović, Bojan 2327 CRO 6,5 37,75 8
4 CM Fajdetić, Hrvoje 2174 CRO 6,5 34,75 7
5 FM Čop, Tomislav 2423 CRO 6,0 31,00 6
6 MK Vuković, Nikola 2156 CRO 6,0 30,00 5
7 CM Kalajžić, Ivan 2251 CRO 6,0 28,00 4
NM Radiković, Anamarija 1953 CRO 6,0 28,00 3
9 II Begić, Domagoj 2037 CRO 6,0 26,25 2
10 MK Horvat, Damjan 2319 CRO 6,0 25,75 1
11 III Damjanović, Šimun 1725 CRO 6,0 24,50
12 MK Gavran, Marinko 1956 CRO 5,5 25,25
13 MK Babić, Andrija 2139 CRO 5,5 21,25
14 II Ševelj, Berislav 1675 CRO 5,5 17,75
15 I Kos, Bruno 1832 CRO 5,0 20,00
16 vk Godinić, Srećko 1985 CRO 5,0 19,50
17 III Babić, Tvrtko 1853 CRO 5,0 19,00
18 I Begić, Klara 1581 CRO 5,0 17,50
19 I Baljak, Jadranko 1940 CRO 5,0 16,00
20 MK Bender, Zdenko 1881 CRO 5,0 14,00
21 I Mesar, Darko 1854 CRO 4,5 25,00
22 II Šutić, Darko 1871 CRO 4,5 17,00
23 MK Ivanković, Ivo 1893 CRO 4,5 16,25
24 MK Mravunac, Damir 2162 CRO 4,0 16,00
25 I Mikacinić, Jelenko 1835 CRO 4,0 13,50
26 III Bićanić, Mile 1758 CRO 4,0 13,00
27 III Mišak, Darijan 1623 CRO 4,0 12,50
28 II Bogi, Tomislav 2174 CRO 4,0 12,00
MK Janković, Mirko 1852 CRO 4,0 12,00
30 I Lijović, Ivan 1880 CRO 4,0 10,50
31 Leskovac, Nikola 1799 SRB 4,0 10,00
32 FM Božanić, Ivica 2140 CRO 3,5 16,25
33 I Poljak, Nikola 1894 CRO 3,5 15,50
34 I Kvaternik, Krešimir 1765 CRO 3,5 11,00
35 II Kos, Nikola 1663 CRO 3,5 10,75
36 Tucakovic, Mario 2051 BIH 3,0 11,00
Grbavac, Mijo 1175 CRO 3,0 11,00
38 Knežević, Franjo 1618 CRO 3,0 9,00
39 Kvaternik, Juraj 1338 CRO 3,0 8,50
40 II Kvaternik, Ema 1339 CRO 3,0 7,50
41 II Đilas, Ivan 1481 CRO 3,0 7,00
42 Sošić, Zvan 1317 CRO 3,0 6,00
43 I Makaj, Nikola 2080 CRO 2,0 10,50
44 IV Bogić, Kristijan 1850 CRO 2,0 10,00
45 Novosel, Zvonimir 1135 CRO 2,0 5,50
46 Špoljarec, Stjepan 1444 CRO 2,0 5,00
47 Zinaić, Miroslav 1083 CRO 1,0 4,50
48 Hadžić, Sabahet 2267 BIH 1,0 4,00
MK Bajlo, Kristijan 2072 CRO 1,0 4,00

II.Veljačin turnir 08.02

III.Veljačin brzopoteznih online turnir na chess.com  (15.02.2021 – 19 h)
Konačan poredak
Mjesto   Ime Rtg FED Bod SB Bodovi apslutni
1 FM Čop, Tomislav 2418 CRO 7,5 41,50 12
2 FM Vidović, Saša 2498 CRO 7,0 39,50 10
3 FM Radulović, Bojan 2350 CRO 6,5 34,75 8,5
FM Petrušić, Toni 2242 CRO 6,5 34,75 8,5
5 MK Vidović, Mario 2276 CRO 6,0 32,00 6
6 CM Kalajžić, Ivan 2226 CRO 6,0 26,00 4,5
MK Vuković, Nikola 2135 CRO 6,0 26,00 4,5
8 MK Horvat, Damjan 2304 CRO 6,0 25,50 2
9 MK Zadravec, Matija 2357 CRO 5,5 28,50 1
10 FM Tomulić, Teo 2363 CRO 5,5 26,00
11 MK Mravunac, Damir 2120 CRO 5,5 24,00
12 CM Fajdetić, Hrvoje 2228 CRO 5,5 19,75
13 MK Grgurić, Stjepan-Krešimir 2125 CRO 5,0 21,50
14 III Babić, Tvrtko 1853 CRO 5,0 19,00
15 MK Janković, Mirko 1830 CRO 5,0 18,00
16 I Kos, Bruno 1888 CRO 5,0 17,00
17 MK Prskalo, Zoran 1799 CRO 5,0 16,00
18 Godinic, Srecko 2032 FID 4,5 19,00
19 MK Bender, Zdenko 1900 CRO 4,5 17,50
20 I Lijović, Ivan 1906 CRO 4,5 15,50
21 II Begić, Domagoj 1990 CRO 4,0 14,00
22 I Mesar, Darko 1893 CRO 4,0 13,00
III Damjanović, Šimun 1706 CRO 4,0 13,00
24 NM Radiković, Anamarija 2043 CRO 4,0 12,00
II Šutić, Darko 1977 CRO 4,0 12,00
I Mikacinić, Jelenko 1794 CRO 4,0 12,00
27 Leskovac, Nikola 1846 SRB 4,0 10,50
28 II Đilas, Ivan 1406 CRO 4,0 9,50
29 vk Špoljarec, Stjepan 1629 CRO 4,0 9,00
30 FM Božanić, Ivica 2132 CRO 3,5 16,75
31 I Begić, Klara 1535 CRO 3,0 9,00
32 III Mišak, Darijan 1659 CRO 3,0 8,50
33 Longin, Edi 1143 CRO 3,0 8,00
34 II Ševelj, Berislav 1596 CRO 2,5 4,50
35 IV Bogić, Kristijan 1825 CRO 2,0 8,00
36 Novosel, Zvonimir 1115 CRO 2,0 6,50
Zinaić, Miroslav 1053 CRO 2,0 6,50
Stjepić, Lovre 731 CRO 2,0 6,50
39 MK Babić, Andrija 2074 CRO 0,0 0,00
I Govorko, Robert 1791 CRO 0,0 0,00
Knežević, Franjo 1588 CRO 0,0 0,00
Sošić, Zvan 1319 CRO 0,0 0,00
Poredak sa bodovima nakon II.Veljačinog turnira
mjesto Ime prezime rejting I.turnir II.turnir III.turnir IV.turnir sve ukupno
1 Tomislav Čop 12 6 12 30
2 Teo Tomulić 10 12 1 23
3 Saša Vidović 10 10 20
4 Bojan Radulovic 8 7,5 15,5
5 Hrvoje Fajdetić 8 7 15
6 Ivan Kalajzic 7 3,5 4,5 15
7 Nikola Vuković 1 5 4,5 10,5
8 Damjan Horvat 4 1 3 8
9 Toni Petrušić 7,5 7,5
10 Marijo Vidović 0 0 6 6
11 Damir Mravunac 6 6
12 Giovanni Marchesich 5 5
13 Anamarija Radiković 3,5 3,5
14 Sabahet Hadzic 3 3
15 Domagoj Begić 2 2
16 Matija Zadravec 0 0 2 2
17 Srećko Godinić 2 2

III.Veljačin turnir

III.Veljačin brzopoteznih online turnir na chess.com  (15.02.2021 – 19 h)
Mjesto Ime Rtg FED Bod SB Apsolutni bodovi
1 FM Čop Tomislav 2418 CRO 41,50 12
2 FM Vidović Saša 2498 CRO 7 39,50 10
3 FM Radulović Bojan 2350 CRO 34,75 7,5
FM Petrušić Toni 2242 CRO 34,75 7,5
5 MK Vidović Mario 2276 CRO 6 32,00 6
6 CM Kalajžić Ivan 2226 CRO 6 26,00 4,5
MK Vuković Nikola 2135 CRO 6 26,00 4,5
8 MK Horvat Damjan 2304 CRO 6 25,50 3
9 MK Zadravec Matija 2357 CRO 28,50 2
10 FM Tomulić Teo 2363 CRO 26,00 1
11 MK Mravunac Damir 2120 CRO 24,00
12 CM Fajdetić Hrvoje 2228 CRO 19,75
13 MK Grgurić Stjepan-Krešimir 2125 CRO 5 21,50
14 III Babić Tvrtko 1853 CRO 5 19,00
15 MK Janković Mirko 1830 CRO 5 18,00
16 I Kos Bruno 1888 CRO 5 17,00
17 MK Prskalo Zoran 1799 CRO 5 16,00
18 Godinic Srecko 2032 FID 19,00
19 MK Bender Zdenko 1900 CRO 17,50
20 I Lijović Ivan 1906 CRO 15,50
21 II Begić Domagoj 1990 CRO 4 14,00
22 I Mesar Darko 1893 CRO 4 13,00
III Damjanović Šimun 1706 CRO 4 13,00
24 NM Radiković Anamarija 2043 CRO 4 12,00
II Šutić Darko 1977 CRO 4 12,00
I Mikacinić Jelenko 1794 CRO 4 12,00
27 Leskovac Nikola 1846 SRB 4 10,50
28 II Đilas Ivan 1406 CRO 4 9,50
29 vk Špoljarec Stjepan 1629 CRO 4 9,00
30 FM Božanić Ivica 2132 CRO 16,75
31 I Begić Klara 1535 CRO 3 9,00
32 III Mišak Darijan 1659 CRO 3 8,50
33 Longin Edi 1143 CRO 3 8,00
34 II Ševelj Berislav 1596 CRO 4,50
35 IV Bogić Kristijan 1825 CRO 2 8,00
36 Novosel Zvonimir 1115 CRO 2 6,50
Zinaić Miroslav 1053 CRO 2 6,50
Stjepić Lovre 731 CRO 2 6,50
39 MK Babić Andrija 2074 CRO 0 0,00
I Govorko Robert 1791 CRO 0 0,00
Knežević Franjo 1588 CRO 0 0,00
Sošić Zvan 1319 CRO 0 0,00

IV.Veljačin turnir

 Konačni poredak IV.Veljačin brzopoteznih online  turnir (22.02.2021 – 19 h) na chess.com
Mjesto Ime Rtg FED Klub Bod SB Apsoluti bodovi
1 FM Čop Tomislav 2311 CRO Šk Bjelovar, Bjelovar 8 43,00 12
2 CM Fajdetić Hrvoje 2179 CRO 38,00 10
3 FM Tomulić Teo 2319 CRO Ašk Junior, Rijeka 7 35,50 8
4 FM Vidović Saša 2259 CRO Šk Strahoninec, Strahoninec 35,50 7
5 MK Horvat Damjan 2204 CRO Šk Dugo Selo, Dugo Selo 26,25 6
6 I Šagovac Kristijan 2038 CRO Šk Sesvete Agroproteinka, Zagreb 25,25 5
7 Leskovac Nikola 1914 SRB 23,50 4
8 I Lijović Ivan 2033 CRO Šk Virovitica, Virovitica 19,75 3
9 MK Vidović Mario 2233 CRO Šk Strahoninec, Strahoninec 5 19,50 1,5
MK Vuković Nikola 2091 CRO Šk Pula, Pula 5 19,50 1,5
11 MK Bender Zdenko 2047 CRO Šk Dubrovnik, Dubrovnik 5 18,50
I Mesar Darko 1976 CRO Šk Zaprešić, Zaprešić 5 18,50
13 MK Prskalo Zoran 1954 CRO Šk Ina-Zagreb, Zagreb 5 18,00
14 II Đilas Ivan 1920 CRO Šk Jasenovac, Jasenovac 5 14,00
15 FM Petrušić Toni 2287 CRO Šk Bjelovar, Bjelovar 21,25
16 II Šutić Darko 1894 CRO 13,75
17 NM Radiković Anamarija 2090 CRO Šk Draga, Rijeka 4 15,00
18 III Babić Tvrtko 1891 CRO Šk Bjelovar, Bjelovar 4 13,00
19 I Kos Bruno 2031 CRO Šk Polet, Buševec 4 12,50
20 I Mikacinić Jelenko 1890 CRO Šk Travno, Zagreb 4 9,50
21 Godinic Srecko 2052 FID 11,25
22 AIM Helenyi Zoltan 1931 HUN 7,00
23 MK Gavran Marinko 2129 CRO Šk Dugo Selo, Dugo Selo 3 13,00
24 Karakhanov Klimentiy 1118 CRO 3 8,50
25 II Begić Domagoj 1968 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 3 7,00
26 III Damjanović Šimun 1827 CRO Šk Dubrava, Zagreb 3 6,00
Špoljarec Stjepan 1488 CRO 3 6,00
28 II Ševelj Berislav 1847 CRO Šk Makarska, Makarska 3 4,00
29 IV Bogić Kristijan 1712 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 2 7,00
30 II Kvaternik Ema 1798 CRO Šk Vodnjan, Vodnjan 2 5,50
31 Grbavac Mijo 1600 CRO Šk Knez Mislav, Podstrana 2 3,00
32 Subotić Srđan 1611 CRO Šk Aer, Zagreb 1 4,50
Zinaić Miroslav 1600 CRO Šk Travno, Zagreb 1 4,50
34 II Stančić Krešimir 1879 CRO 1 1,00
Konačni poredak nakon 4. Veljačinog turnira
mjesto Ime prezime I.turnir II.turnir III.turnir IV.turnir sve ukupno
1 Tomislav Čop 12 6 12 12 42
2 Teo Tomulić 10 12 1 8 31
3 Saša Vidović 10 10 7 27
4 Hrvoje Fajdetić 8 7 10 25
5 Bojan Radulovic 8 7,5 15,5
6 Ivan Kalajzic 7 3,5 4,5 15
7 Damjan Horvat 4 1 3 6 14
8 Nikola Vuković 1 5 4,5 1,5 12
9 Vidović Mario 0 0 6 1,5 7,5
10 Toni Petrušić 7,5 7,5
11 Damir Mravunac 6 6
12 Kristijan Šagovac 5 5
13 Giovanni Marchesich 5 5
14 Nikola Leskovac 4 4
15 Anamarija Radiković 3,5 3,5
16 Ivan Lijović 3 3
17 Sabahet Hadzic 3 3
18 Domagoj Begić 2 2
19 Matija Zadravec 0 0 2 2
20 Srećko Godinić 2 2