Raspis online šahovskih turnira za veterane

Ciklus brzopoteznih online turnira u organizaciji Zagrebačkog šahovskog saveza

TRAVANJ – LIPANJ 2021.

17.04.-26.06.2021.

 ORGANIZATOR: Zagrebački šahovski savez

PRAVO NASTUPA: Pravo nastupa imaju svi zainteresirani veterani regristrirani u Hrvatskom šahovskom savezu s važećim FIDE ID brojem u kategorijama S50 i S65 koji su ujedno registrirani u eklubu ZSS – Vetrani Zagreb na portalu Chess.com.

S50 – rođeni 1971. i stariji

S65 – rođeni 1956. i stariji

UPISNINA: Nema upisnine

PRAVILA: Chess.com određuje dodatne kriterije u slučaju podjele mjesta i ima pravo isključiti igrača/icu u slučaju sumnje na nepoštenu igru. Osvojeni bodovi za poredak takvom igraču/ici će se oduzeti, a ostalim igračima bodovi će se korigirati. Igrač će biti isključen s turnira i iz kluba.

Organizator nije odgovoran za eventualne greške na serveru. U slučaju prekida zbog tehničkih problema turnir će se nadoknaditi u prvom slobodnom terminu (nedjelja).

PRIJAVA NA TURNIR: Za prijavu na natjecanje potrebno je otvoriti profil na portalu Chess.com i prijaviti se u chess.com e-klub ZSS – Vetrani Zagreb te popuniti prijavnicu: https://www.chess.com/club/e-klub-zss-vetrani-zagreb

Administrator će odobriti pristup klubu. Za svaki pojedini turnir administrator objavljuje link za ulazak na turnir na stranici kluba. Link je aktivan sat vremena prije početka turnira.

RASPORED NATJECANJA:

Dan Datum Vrijeme Mjesto Tempo igre
Subota 17.04.2021. 11 sati Chess.com 5 min + 3 sec
Subota 24.04.2021. 11 sati Chess.com 5 min + 3 sec
Subota 08.05.2021. 11 sati Chess.com 5 min + 3 sec
Subota 22.05.2021. 11 sati Chess.com 5 min + 3 sec
Subota 05.06.2021. 11 sati Chess.com 5 min + 3 sec
Subota 12.06.2021. 11 sati Chess.com 5 min + 3 sec
Subota 19.06.2021. 11 sati Chess.com 5 min + 3 sec
Subota 26.06.2021. 11 sati Chess.com 5 min + 3 sec

Prvi turnir na rasporedu je u subotu 17.04.2021., a posljednji u subotu 26.06.2021.

Broj kola će ovisiti o broju prijavljenih igrača, a u slučaju dovoljnog broja igrača bit će odigrano 7 kola.

BODOVANJE: Na svakom turniru bodove dobiva 10 najuspješnijih igrača u ukupnom poretku.

 

Mjesto – broj bodova

 

1. mjesto – 12 bodova

 

6. mjesto – 5 bodova

 

2. mjesto – 10 bodova

 

7. mjesto – 4 boda

 

3. mjesto – 8 bodova

 

8. mjesto – 3 boda

 

4. mjesto – 7 bodova

 

9. mjesto – 2 boda

 

5. mjesto – 6 bodova

 

10. mjesto – 1 bod

Osam turnira će činiti jednu cjelinu i troje najbolje plasiranih u kategorijama S50 i S65 u ukupnom poretku (kumulativan zbroj  bodova na svim turnirima) osvojiti će novčane nagrade koje će biti isplaćene na žiro račune.

U slučaju podjele mjesta (isti broj turnirskih bodova te bodova po dodatnom kriteriju) svi igrači koji dijele neko mjesto dobivaju isti broj bodova na način da se zbroj bodova podijeli s brojem igrača.

  1. primjer: 2 igrača dijele 4. i 5. mjesto – svaki igrač dobiva 6,5 bodova (7+6)/2=6,5 bodova
  2. primjer: 3 igrača dijele 4., 5. i 6. mjesto – svaki igrač dobiva 6 bodova (7+6+5)/3=6 bodova

U slučaju da više igrača dijeli posljednje 10. mjesto svi dobivaju po 0,5 bodova, bez obzira koliko ih  ima.

Za ukupni poredak računat će se kumulativan zbroj bodova prema plasmanu na pojedinačnim   turnirima od 5 turnira. U slučaju istog broja bodova dodatni kriteriji su veći broj nastupa na turnirima iz ciklusa i zbroj bodova osvojen na turnirima.

NAGRADE:

Nagrade će se isplaćivati na žiro račune igrača, a osvojit će ih tri najbolja veterana iz S50 kategorije i tri najbolja veterana iz S65 kategorije.

Mjesto S50 S65
1. mjesto 700 kn 700 kn
2. mjesto 500 kn 500 kn
3. mjesto 300 kn 300 kn

Statistika i ukupni poredak bit će objavljeni na stranicama e-kluba ZŠS te na stranicama Zagrebačkog šahovskog saveza.

Na linku se nalazi pristupnica koju je potrebno ispuniti, a prijave će prikupljati državni šahovski sudac g. Andrija Jergović koji će i administrirati turnire.

Prikupljeni podaci će se strogo čuvati i biti korišteni samo u svrhu identifikacije igrača i komunikacije s nagrađenim natjecateljima.

ORGANIZACIJSKI ODBOR:

Krešimir Podravec

Andrija Jergović – administrator (099 641 1668, veteranihss@gmail.com)

 

Zagreb, 7. travnja 2021.

Tajnik ZŠS-a Krešimir Podravec

I./ VIII. Vetreanski brzopoteznih online turnir travanj – lipanj na chess.com (17.04.2021 – 11 h)

Rank Name Rtg FED Club Pts SB Apsolutni bodovi
1 GM Lalić Bogdan 2446 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 6 23,50 12
2 AIM Helenyi Zoltan 2015 SRB 5 20,50 10
3 FM Božanić Ivica 2186 CRO Šk Primošten, Primošten 5 20,00 8
4 MK Basarić Srđan 2075 CRO Šk Oroslavje, Oroslavje 4 16,00 7
5 MK Prskalo Zoran 1954 CRO Šk Ina-Zagreb, Zagreb 4 14,50 6
6 MK Bedić Željko 2163 CRO Kšk Karlovac, Karlovac 4 14,00 5
7-8 MK Mravunac Damir 2137 CRO Šk Špansko, Zagreb 4 13,50 3,5
7-8 III Pehnec Marijan 1893 CRO Šk Špansko, Zagreb 4 13,50 3,5
9 MK Kostanjšek Zorko 2154 CRO Šd Sisak, Sisak 4 10,00 2
10 I Mesar Darko 1976 CRO Šk Zaprešić, Zaprešić 11,25 1
11 I Lijović Ivan 2033 CRO Šk Virovitica, Virovitica 9,25
12 II Đilas Ivan 1920 CRO Šk Jasenovac, Jasenovac 3 9,00
13 Vranješ Jasminko 1600 CRO 3 8,50
14 Knežević Franjo 1656 CRO Šk Virovitica, Virovitica 3 8,00
15 II Mudrinić Nenad 1952 CRO Šk Travno, Zagreb 3 3,00
16 FM Petrović Zvonko 2129 CRO Ššk Podravka, Koprivnica 2 3,50
17 II Ševelj Berislav 1847 CRO Šk Makarska, Makarska 1 3,50
18 I Govorko Robert 1996 CRO Šk Aer, Zagreb 0 0,00  

 

Rank Name 17.4.2021
1 Lalić Bogdan 12
2 Helenyi Zoltan 10
3 Božanić Ivica 8
4 Basarić Srđan 7
5 Prskalo Zoran 6
6 Bedić Željko 5
7 Mravunac Damir 3,5
8 Pehnec Marijan 3,5
9 Kostanjšek Zorko 2
10 Mesar Darko 1

II./ VIII. Vetreanski brzopoteznih online turnir travanj – lipanj na chess.com (24.04.2021 – 11 h)

II.turnir

Rank Name Rtg FED Club Pts SB Apsolutni bodovi
1 GM Lalić Bogdan 2448 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 23,25 12
2 MK Basarić Srđan 2057 CRO Šk Oroslavje, Oroslavje 21,25 10
3 Bijelic Milan 2087 SUI 16,25 8
4 FM Petrović Zvonko 2053 CRO Ššk Podravka, Koprivnica 15,50 7
5 MK Mravunac Damir 2105 CRO Šk Špansko, Zagreb 14,75 6
6 FM Božanić Ivica 2218 CRO Šk Primošten, Primošten 4 15,00 5
7 MK Prskalo Zoran 1934 CRO Šk Ina-Zagreb, Zagreb 4 11,00 4
8 MK Kostanjšek Zorko 1885 CRO Šd Sisak, Sisak 12,25 3
9 AIM Helenyi Zoltan 2042 SRB 11,50 2
10 I Mesar Darko 1801 CRO Šk Zaprešić, Zaprešić 11,25 1
11 MK Bedić Željko 1971 CRO Kšk Karlovac, Karlovac 9,75
12 I Lijović Ivan 1855 CRO Šk Virovitica, Virovitica 3 11,50
13 Knežević Franjo 1639 CRO Šk Virovitica, Virovitica 3 8,00
14 II Đilas Ivan 1753 CRO Šk Jasenovac, Jasenovac 8,25
15 Vranješ Jasminko 1699 CRO 7,75
16 II Ševelj Berislav 1575 CRO Šk Makarska, Makarska 6,75
17 II Mudrinić Nenad 1849 CRO Šk Travno, Zagreb 2 6,00

I./ VIII. Vetreanski brzopoteznih online turnir travanj – lipanj

Rank Name Rtg FED Club Pts SB Apsolutni bodovi
1 GM Lalić Bogdan 2446 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 6 23,50 12
2 AIM Helenyi Zoltan 2015 SRB 5 20,50 10
3 FM Božanić Ivica 2186 CRO Šk Primošten, Primošten 5 20,00 8
4 MK Basarić Srđan 2075 CRO Šk Oroslavje, Oroslavje 4 16,00 7
5 MK Prskalo Zoran 1954 CRO Šk Ina-Zagreb, Zagreb 4 14,50 6
6 MK Bedić Željko 2163 CRO Kšk Karlovac, Karlovac 4 14,00 5
7-8 MK Mravunac Damir 2137 CRO Šk Špansko, Zagreb 4 13,50 3,5
7-8 III Pehnec Marijan 1893 CRO Šk Špansko, Zagreb 4 13,50 3,5
9 MK Kostanjšek Zorko 2154 CRO Šd Sisak, Sisak 4 10,00 2
10 I Mesar Darko 1976 CRO Šk Zaprešić, Zaprešić 11,25 1
11 I Lijović Ivan 2033 CRO Šk Virovitica, Virovitica 9,25
12 II Đilas Ivan 1920 CRO Šk Jasenovac, Jasenovac 3 9,00
13 Vranješ Jasminko 1600 CRO 3 8,50
14 Knežević Franjo 1656 CRO Šk Virovitica, Virovitica 3 8,00
15 II Mudrinić Nenad 1952 CRO Šk Travno, Zagreb 3 3,00
16 FM Petrović Zvonko 2129 CRO Ššk Podravka, Koprivnica 2 3,50
17 II Ševelj Berislav 1847 CRO Šk Makarska, Makarska 1 3,50
18 I Govorko Robert 1996 CRO Šk Aer, Zagreb 0 0,00

III./VIII.ONLINE ŠAHOVSKIH TURNIRA ZA VETERANE OŽUJAK – LIPANJ (08.05.2021.-11 sati) chess.com

III. turnir

Rank Name Rtg FED Club Pts SB Apsolutni bodovi
1 GM Lalić Bogdan 2446 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 5 15,75 12
2 MK Mravunac Damir 2137 CRO Šk Špansko, Zagreb 14,50 10
3 MK Basarić Srđan 2075 CRO Šk Oroslavje, Oroslavje 4 13,25 8
4-5 MK Bedić Željko 2163 CRO Kšk Karlovac, Karlovac 10,00 7
4-5 III Vujnović Ratko 1805 CRO 10,00 6
6 FM Božanić Ivica 2186 CRO Šk Primošten, Primošten 9,25 5
7 MK Kostanjšek Zorko 2154 CRO Šd Sisak, Sisak 3 9,00 4
8 Vranješ Jasminko 1600 CRO 3 8,00 3
9 MK Prskalo Zoran 1954 CRO Šk Ina-Zagreb, Zagreb 3 6,50 2
10 I Lijović Ivan 2033 CRO Šk Virovitica, Virovitica 5,50 1
11 II Ševelj Berislav 1847 CRO Šk Makarska, Makarska 2 5,00
12 I Mesar Darko 1976 CRO Šk Zaprešić, Zaprešić 2 4,50
13 Knežević Franjo 1656 CRO Šk Virovitica, Virovitica 4,75