Raspis online šahovskih turnira u travnju

RASPIS ONLINE ŠAHOVSKIH TURNIRA CIKLUS

TRAVANJ – LIPANJ 2021.

12.04. – 28.06.2021.

Ciklus brzopoteznih online turnira u organizaciji Zagrebačkog šahovskog saveza

ORGANIZATOR: Zagrebački šahovski savez

PRAVO NASTUPA: Pravo nastupa imaju svi zainteresirani koji su registrirani u eklubu ZSS na portalu Chess.com.

UPISNINA: Nema upisnine

PRAVILA: Chess.com određuje dodatne kriterije u slučaju podjele mjesta i ima pravo isključiti igrača/icu u slučaju sumnje na nepoštenu igru. Osvojeni bodovi za poredak takvom igraču/ici će se oduzeti, a ostalim igračima bodovi će se korigirati. Igrač će biti isključen s turnira i iz kluba.

Organizator nije odgovoran za eventualne greške na serveru. U slučaju prekida zbog tehničkih problema turnir će se nadoknaditi u prvom slobodnom terminu (subota u popodnevnom terminu).

PRIJAVA NA TURNIR: Za prijavu na natjecanje potrebno je otvoriti profil na portalu Chess.com i prijaviti se u chess.com e-klub ZSS te popuniti prijavnicu: https://www.chess.com/club/e-klub-zss

Administrator će odobriti pristup klubu. Za svaki pojedini turnir administrator objavljuje link za ulazak na turnir na stranici kluba. Link je aktivan sat vremena prije početka turnira.

RASPORED NATJECANJA:

Dan Datum Vrijeme mjesto Tempo igre
Ponedjeljak 12.04.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 19.04.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 26.04.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 03.05.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 10.05.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 17.05.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 24.05.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 31.05.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 07.06.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 14.06.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 21.06.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec
Ponedjeljak 28.06.2021 19 sati Chess.com 3 min + 2 sec

Prvi turnir na rasporedu je u ponedjeljak 12.04.2021, a posljednji u ponedjeljak 28.06.2021.

BODOVANJE: Na svakom turniru bodove dobiva 10 najuspješnijih igrača u ukupnom poretku.

 

 

MJESTO – BROJ BODOVA

 

1. mjesto – 12 bodova

 

6. mjesto – 5 bodova

 

2. mjesto – 10 bodova

 

7. mjesto – 4 boda

 

3. mjesto – 8 bodova

 

8. mjesto – 3 boda

 

4. mjesto – 7 bodova

 

9. mjesto – 2 boda

 

5. mjesto – 6 bodova

 

10. mjesto – 1 bod

Dvanaest turnira će činiti jednu cjelinu i troje najbolje plasiranih u ukupnom poretku (kumulativan zbroj     bodova na svim turnirima) će osvojiti predmetne nagrade.

U slučaju podjele mjesta (isti broj turnirskih bodova te bodova po dodatnom kriteriju) svi igrači koji dijele neko mjesto dobivaju isti broj bodova na način da se zbroj bodova podijeli s brojem igrača.

  1. primjer: 2 igrača dijele 4. i 5. mjesto – svaki dobiva 6,5 bodova (7+6)/2=6,5 bodova
  2. primjer: 3 igrača dijele 4., 5. i 6. mjesto – svaki dobiva 6 bodova (7+6+5)/3=6 bodova

U slučaju da više igrača dijeli posljednje 10. mjesto svi dobivaju po 0,5 bodova, bez obzira koliko ih  ima.

Za ukupni poredak računat će se kumulativan zbroj bodova prema plasmanu na pojedinačnim   turnirima od 12 turnira. U slučaju istog broja bodova dodatni kriteriji su veći broj nastupa na turnirima iz ciklusa i zbroj bodova osvojen na turnirima.

NAGRADE:

POSEBNE (PREDMETNE) NAGRADE :
Najbolji kadet (rođ. 2006. i mlađi) Komplet šahovskih figura
Najbolji junior (rođ. 2001. i mlađi) Komplet šahovskih figura
Najbolji veteran (rođ. 1956. i stariji) Komplet šahovskih figura

 

GLAVNE NAGRADE:
I.  mjesto u ukupnom poretku 700 kn
II. mjesto u ukupnom poretku 500 kn
III. mjesto u ukupnom poretku 300 kn

Nagrade će se isplaćivati na žiro račune igrača, Statistika i ukupni poredak bit će objavljeni na stranicama e-kluba ZŠS te na stranicama Zagrebačkog šahovskog saveza.

Na linku se nalazi pristupnica koju je potrebno ispuniti, a prijave će prikupljati državni šahovski sudac g. Andrija Jergović koji će i administrirati turnire.

Prikupljeni podaci će se strogo čuvati i biti korišteni samo u svrhu identifikacije igrača i komunikacije s nagrađenim natjecateljima.

ORGANIZACIJSKI ODBOR:

Krešimir Podravec

Andrija Jergović – administrator (099 641 1668, zagrebackisahovskisavezonline@gmail.com)

 

Zagreb, 7. travnja 2021.

Tajnik ZŠS-a Krešimir Podravec

I./XII.Travanj-lipanj brzopoteznih online turnir na chess.com (12.04.2021 – 19 h)

Rank Name Rtg FED Club Pts SB Apslutni bodovi
1 IM Tica Sven 2376 CRO Šk Novi Zagreb, Zagreb 43,75 12
2 IM Žufić Miroslav 2343 CRO Šk Pula, Pula 8 36,50 10
3 MK Mravunac Damir 2137 CRO Šk Špansko, Zagreb 6 27,50 8
4 MK Marković Franjo-Josip 2179 CRO Šk Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 6 26,00 7
5 FM Tomulić Teo 2319 CRO Ašk Junior, Rijeka 24,75 6
6 II Begić Domagoj 1968 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 22,75 5
7 FM Radulović Bojan 2181 CRO Šk Trpinja, Trpinja 22,25 4
8 MK Raljić Mirko 2099 CRO Šk Velika Gorica, Velika Gorica 20,25 3
9 Godinic Srecko 2000 FID 5 20,00 2
10 I Šagovac Kristijan 2038 CRO Šk Sesvete Agroproteinka, Zagreb 5 19,50 1
11 II Đilas Ivan 1920 CRO Šk Jasenovac, Jasenovac 5 19,00
12 FM Božanić Ivica 2186 CRO Šk Primošten, Primošten 5 18,50
13 MK Horvat Damjan 2196 CRO Šk Dugo Selo, Dugo Selo 20,00
14 II Poljak Stipe 1869 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 18,25
15 II Mudrinić Nenad 1952 CRO Šk Travno, Zagreb 13,25
16 I Car Filip 2052 CRO Šk Ban Jelačić, Zaprešić 4 16,50
17 III Damjanović Šimun 1827 CRO Šk Dubrava, Zagreb 4 13,50
18 MK Bender Zdenko 2047 CRO Šk Dubrovnik, Dubrovnik 4 13,00
19 Vranješ Jasminko 1600 CRO 4 12,00
20 I Mesar Darko 1976 CRO Šk Zaprešić, Zaprešić 4 11,50
21 I Drinković Sara 1768 CRO Šk Jelsa, Jelsa 4 11,00
22 II Ševelj Berislav 1847 CRO Šk Makarska, Makarska 4 9,50
23 MK Bajlo Kristijan 2191 CRO Šk Zadar, Zadar 4 9,00
MK Prskalo Zoran 1954 CRO Šk Ina-Zagreb, Zagreb 4 9,00
25 I Begić Klara 1840 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 11,75
26 II Ljubić Luka 1877 CRO Šk Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 11,50
27 AIM Helenyi Zoltan 2004 SRB 3 10,50
28 Planinić Lucija 1600 CRO 6,25
29 Hadžić Sabahet 2005 BIH Šd Sisak, Sisak 2 9,00
30 I Lijović Ivan 2033 CRO Šk Virovitica, Virovitica 2 5,00
31 II Božović Tatjana 1693 CRO Šk Vladimir Gortan, Poreč 5,75
32 III Pehnec Marijan 1893 CRO Šk Špansko, Zagreb 1 4,50
33 II Šutić Darko 1894 CRO 1 4,00
IV Bogić Kristijan 1712 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 1 4,00
35 Knežević Franjo 1656 CRO Šk Virovitica, Virovitica 0 0,00
Rank Name 12.4.2021
1 Tica Sven 12
2 Žufić Miroslav 10
3 Mravunac Damir 8
4 Marković Franjo-Josip 7
5 Tomulić Teo 6
6 Begić Domagoj 5
7 Radulović Bojan 4
8 Raljić Mirko 3
9 Godinic Srecko 2
10 Šagovac Kristijan 1

II./XII.Travanj-lipanj brzopoteznih online turnir na chess.com (19.04.2021 – 19 h)

Rank Name Rtg FED Club Pts SB Apsolutni bodovi
1 GM Lalić Bogdan 2422 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 39,50 12
2 IM Žufić Miroslav 2503 CRO Šk Pula, Pula 33,00 10
3 MK Horvat Damjan 2380 CRO Šk Dugo Selo, Dugo Selo 34,75 8
4 I Šagovac Kristijan 2018 CRO Šk Sesvete Agroproteinka, Zagreb 6 30,00 7
5 IM Tica Sven 2670 CRO Šk Novi Zagreb, Zagreb 6 29,00 6
6 II Mudrinić Nenad 1862 CRO Šk Travno, Zagreb 6 22,00 5
7 MK Heged Vlado 2264 CRO Šk Ericsson – Nikola Tesla, Zagreb 26,25 4
8 MK Marković Franjo-Josip 2212 CRO Šk Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 25,75 3
9 CM Kalajžić Ivan 2364 CRO Šk Primošten, Primošten 24,50 2
10 FM Božanić Ivica 2216 CRO Šk Primošten, Primošten 23,75 1
11 II Begić Domagoj 2163 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 5 24,50
12 FM Tomulić Teo 2369 CRO Ašk Junior, Rijeka 5 20,00
13 II Poljak Stipe 1604 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 5 18,00
14 I Mesar Darko 1795 CRO Šk Zaprešić, Zaprešić 5 15,50
15 Godinic Srecko 1963 FID 5 14,00
16 CM Fajdetić Hrvoje 2258 CRO 21,75
17 MK Babić Andrija 2025 CRO Gšk Županja, Županja 18,25
Vranješ Jasminko 1682 CRO 18,25
19 MK Prskalo Zoran 1932 CRO Šk Ina-Zagreb, Zagreb 17,00
20 I Lijović Ivan 1864 CRO Šk Virovitica, Virovitica 15,75
21 MK Bender Zdenko 1974 CRO Šk Dubrovnik, Dubrovnik 4 17,00
22 MK Raljić Mirko 2063 CRO Šk Velika Gorica, Velika Gorica 4 15,50
II Gundić Danijel 1903 CRO Šk Gornji Mihaljevec, Gornji Mihalj 4 15,50
24 Bijelic Milan 2167 SUI 4 12,50
II Ševelj Berislav 1609 CRO Šk Makarska, Makarska 4 12,50
26 I Begić Klara 1620 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 4 11,50
II Božović Tatjana 1300 CRO Šk Vladimir Gortan, Poreč 4 11,50
28 IV Bogić Kristijan 1677 CRO Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi 3 11,50
29 MK Mravunac Damir 2062 CRO Šk Špansko, Zagreb 3 9,50
30 III Pehnec Marijan 1434 CRO Šk Špansko, Zagreb 3 7,50
Planinić Lucija 1219 CRO 3 7,50
32 Špoljarec Stjepan 1512 CRO 3 7,00
33 II Đilas Ivan 1793 CRO Šk Jasenovac, Jasenovac 3 6,00
34 Hadžić Sabahet 2104 BIH Šd Sisak, Sisak 2 11,50
35 Ćubela Ante 1349 CRO 2 5,50
36 Kekin Milan 1192 CRO 1 4,50
37 FM Radulović Bojan 2316 CRO Šk Trpinja, Trpinja 0 0,00
III Babić Tvrtko 1904 CRO Šk Bjelovar, Bjelovar 0 0,00
Knežević Franjo 1619 CRO Šk Virovitica, Virovitica 0 0,00
Rank Name I. 19.4.2021 Ukupno
1 Žufić Miroslav 10 10 20
2 Tica Sven 12 6 18
3 Lalić Bogdan 12 12
4 Marković Franjo-Josip 7 3 10
5 Šagovac Kristijan 1 7 8
6 Mravunac Damir 8 8
7 Horvat Damjan 8 8
8 Tomulić Teo 6 6
9 Mudrinić Nenad 5 5
10 Begić Domagoj 5 5
11 Radulović Bojan 4 4
12 Heged Vlado 4 4
13 Raljić Mirko 3 3
14 Kalajžić Ivan 2 2
15 Godinic Srecko 2 2
16 Božanić Ivica 1 1